Get the Flash Player to see this rotator.
Komentarze są wyłączone

13.11.2015 PREMIERY NOWEJ PŁYTY! :)

Dostępna już w naszym SKLEPIE

Nasz nowy singiel “Na Dnie Twojego Serca”, który odsłuchać możecie w PLAYERZE po prawej stronie oraz na Spotify – kliknij, trafił do zestawu do głosowania w różnych Listach Przebojów !

Prosimy o wsparcie :)

Lista Radia Via

Lista Radia PiK

Lista Radia Centrum

Muzykoholicy TopVideo

NaszeFM

Dostępny jest już również TELEDYSK! :

Z góry dziękujemy!!

Komentarze są wyłączone

Komentarze są wyłączone

Zachęcamy do kupna kalendarza na rok 2015

“Sebastianem Riedlem & Cree

oraz

Podopiecznymi Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci”

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji -

- nieuleczalnie chorych dzieci z terenu województwa śląskiego.

Dostępny np. na Allegro(kliknij w obrazek):


Komentarze są wyłączone

*Rockowe brzmienie w Tychach*To już pewne – impreza „Rock na Plaży” na stałe znajdzie się w
kalendarzu imprez organizowanych w Tychach. W środę ( 05.11) podpisano trójstronne porozumienie przy realizacji projektu „Rock na plaży” pomiędzy miastem Tychy i największymi gwiazdami tyskiej sceny rockowej – zespołem Dżem oraz Cree.*

O planach organizacji w Tychach cyklicznego festiwalu rockowego Andrzej Dziuba – prezydent Tychów mówił już podczas wrześniowego koncertu „Rock na plaży”, zorganizowanego nad Jeziorem Paprocańskim. W tym wyjątkowym koncercie z okazji 20-lecia tyskiego zespołu Cree Sebastiana Riedla, wzięły udział gwiazdy polskiej sceny rockowej m.in. zespół Oberschlesien
i Oddział Zamknięty**(z gościnnym udziałem Jarka Wajka), który w tym roku świętuje jubileusz 35-lecia. Festiwal zakończył koncert gospodarzy i jubilatów – zespołu Cree.Impreza cieszyła się ogromnym
zainteresowaniem – wzięło w niej udział kilka tysięcy osób, dlatego
podjęto decyzję o tym, że rocka na plaży będzie można słuchać co roku.

- /W porozumieniu zobowiązujemy się do współpracy przy organizacji
cyklicznej imprezy „Rock na Plaży”, której organizatorem jest miasto
Tychy. Wspólnie wybierzemy wykonawców, którzy pojawią się na scenie i będziemy szukali sponsorów – mówi Andrzej Dziuba/ – prezydent Tychów.

Porozumienie, które podpisali Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, Tomasz Lebuda – manager zespołu Cree oraz Leszek Martinek – manager zespołu Dżem, określa także termin organizacji imprezy. Muzyka rockowa na paprocańskiej plaży zabrzmi we wrześniu. W 2015 roku najprawdopodobniej w sobotę – 5 września.

Komentarze są wyłączone

Miło nam poinformować, że   04.11 to dzień premiery naszej nowej płyty, “20 LAT CREE” ,czyli “live”, który nagraliśmy w Chorzowie podczas tegorocznego Festiwalu im. Ryśka Riedla “Ku Pamięci”.

20-lecie to dobra okazja do wspomnień i przemyśleń.
Do samego koncertu przygotowywaliśmy się w szczególny sposób przez cały tydzień.
Codziennie na próbach pojawiało się wielu wspaniałych muzyków, którym zespół serdecznie dziękuje za niesamowitą energię włożoną w nasze przedsięwzięcie. Cały ogrom pracy, związany był z dwoma rocznicami obchodzonymi na Festiwalu im. Ryśka Riedla. Pierwszego dnia, my świętowaliśmy swoje 20-lecie, a drugiego 20-tą rocznicę śmierci Ryśka, grając utwory z repertuaru zespołu Dżem.
Wspaniałym wydarzeniem była możliwość odtworzenia  pierwszego składu Cree z Fuchsem, Sarną i Gruszką.
Udało się ściągnąć wszystkich na ten moment, co dostarczyło nam wielu wzruszeń i wspomnień.
W dniu koncertu, w zespole było czuć atmosferę odpowiedzialności i radości. W końcu to nasze święto!
Jest to drugi koncertowy krążek (audio) Cree, dlatego zależało nam bardzo nie tylko na jakości , ale również na zachowaniu wspaniałego klimatu koncertu. Materiału było sporo, my jednak staraliśmy się wybrać takie utwory, które najlepiej oddają muzyczne bogactwo grania na żywo. W końcu live to 100 % “żywca”!
No i nasi fani….. ogromne dzięki za życzenia, prezenty, tort, chóralne 100 lat i wszystkie miłe chwile!
To tyle opowieści na ten temat, reszta została zapisana w dźwiękach.
Mamy nadzieję, że słuchanie tego materiału przyniesie Wam tyle radości, ile nam dało jego granie!
– Sebastian Riedel & CreeKomentarze są wyłączone

Do kupienia w naszym sklepiku oraz na allegro jako cegiełka
na Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci! -KLIKNIJ.

Istnieje też możliwość przekazania 1% podatku:Komentarze są wyłączone

Utwór “Jestem Tu Dla Ciebie” trafił do Listy Przebojów Polskiego Radia Chicago.

Głosować można raz na 24h –> LISTA

Komentarze są wyłączone

To dla Nas przełomowa płyta pod wieloma względami, nie tylko z powodu, że to drugie wydanie dla firmy Universal ale głównie dlatego, że wiele zmieniło się w życiu każdego z Nas. Największym wyzwaniem, było nagrać materiał minimum tak dobry jak na “Diabli nadali” a najlepiej zupełnie coś ….. odjechanego! Ogólnie staraliśmy się, żeby w każdym aspekcie jej tworzenia pojawiło się coś nowego. Począwszy od stylistyki poszczególnych utworów gdzie otwarliśmy zupełnie nowe dla Cree rejony jak na przykład: “Wyjdź” chyba najmocniejszy utwór w historii zespołu, “Halucynacja” która dotyka obszaru punk rocka, a “Być nie mogę” to już naprawdę przełom dla zespołu, ponieważ z szacunku dla reagge nigdy dotychczas nie dotykaliśmy tego gatunku. Podobno jesteśmy “mistrzami ballad” więc zadbaliśmy i o taki nastrój. Polecamy na przykład “Szamana” przy którym można zatopić się we własnych myślach. Reasumując, stylistycznie jest ona kwintesencją wszystkich wysłuchanych dźwięków i płyt każdego z Nas. Jeszcze przed wejściem do studia dużo rozmawialiśmy z Bastkiem o wokalach. W nim jest tyle melodii z możliwością różnych interpretacji, że można się pogubić! Jego magiczna kreatywność potrafi obudzić każdego. Dlatego mamy nadzieję, że słuchając tej płyty sami to poczujecie! Kolejne nowum można odnaleźć w tekstach. Niestety jest to pierwsza płyta na której nie pojawi się ani jedno “słowo” człowieka, który jak nikt inny potrafi oddać istotę życia i człowieczeństwa – Filo, szkoda! Właściwie cały ciężar spadł na Darka Duszę. Myślimy, że jego kunszt tekściarza, nie tylko sprawdził się ale i wniósł nowe “obrazy słowne” z jego po punkową uszczypliwością. O brzmieniu jak zwykle można by dyskutować! Osobiście uwielbiamy fakt, iż w muzyce rockowej można użyć właściwie każdego brzmienia! To kwestia smaku, szaleństwa albo kasy. A propos kasy, materiał po miksie realizatora Jarka Toifla w niepołomickim studiu Preisnera, został wysłany do Anglii do Andy Jacksona(współpracował z Pink Floyd i Davidem Gilmourem) ,który dokonał masteringu płyty – jak słychać opłaca się! Temu wszystkiemu sprzyjał wspaniały klimat i brzmienie samego studia, jego możliwości technicznych, sprzętu, magicznego ogrodu no i oczywiście obecność dobrego ducha Andrzeja. Dodać trzeba że całość był w stanie ogarnąć tylko jeden człowiek nasz manager Pincho, który jak nikt potrafi szybko wyegzekwować co trzeba od każdego z nas. Była to szalona jazda na emocjach, bogata w różne doświadczenia muzyczne. To trzeźwa i świadoma płyta, którą polecamy!

CREE

Lista utworów :
1. “Ja wiem i ty to wiesz”
2. “Jestem tu dla ciebie”
3. “Wierzyć chcę w marzenia”
4. “Biuro ludzi znalezionych”
5. “Być nie mogę”
6. “Wieczne pytania”
7. “Czego chcesz ode mnie”
8. “Ciemności blask”
9. “Wyjdź”
10. “Moja halucynacja”
11. “Szaman”.

Fragmenty do odsłuchania w aplikacji  iTunes

Więcej:UNIVERSAL

Z każdej sprzedanej płyty, złotówka przekazana zostaje na rzecz Śląskiego Hospicjum Dla Dzieci

Miło nam poinformować, że zostaliśmy Ambasadorami Fundacji “Śląskie Hospicjum Dla Dzieci”
(Zespół domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi)

Polecamy stronę Facebookową oraz filmik prezentujący Fundację:

Więcej zdjęć z naszej wizyty u dzieciaków (27.08) na profilu FB:

ZDJĘCIA-27.08.13


This text will be replaced

Cree na Facebook
Cree na YouTube
Twitter
Cree na MySpace Hospicjum
AgiJensen
SoundStage
Gladek
SoundStageimg_9965 dsc_2480_filtered dsc_2605_filtered OLYMPUS DIGITAL CAMERA     img_9736 OLYMPUS DIGITAL CAMERA     img_9757 OLYMPUS DIGITAL CAMERA     img_9769 dsc_2505_filtered

2009 Cree & Tomasz Panek & Armin