Get the Flash Player to see this rotator.
Komentarze są wyłączone

Miło nam poinformować, że   04.11 to dzień premiery naszej nowej płyty, “20 LAT CREE” ,czyli “live”, który nagraliśmy w Chorzowie podczas tegorocznego Festiwalu im. Ryśka Riedla “Ku Pamięci”.


Komentarze są wyłączone

Utwór “Biuro ludzi znalezionych” trafił w zestaw do głosowania Trójkowej Listy Przebojów (Lp3) !

Prosimy o wsparcie :)

Głosujemy tutaj: lp3.polskieradio.pl

Komentarze są wyłączone

Do kupienia w naszym sklepiku oraz na allegro jako cegiełka
na Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci! -KLIKNIJ.

Istnieje też możliwość przekazania 1% podatku:Komentarze są wyłączone

Utwór “Jestem Tu Dla Ciebie” trafił do Listy Przebojów Polskiego Radia Chicago.

Głosować można raz na 24h –> LISTA

Komentarze są wyłączone

To dla Nas przełomowa płyta pod wieloma względami, nie tylko z powodu, że to drugie wydanie dla firmy Universal ale głównie dlatego, że wiele zmieniło się w życiu każdego z Nas. Największym wyzwaniem, było nagrać materiał minimum tak dobry jak na “Diabli nadali” a najlepiej zupełnie coś ….. odjechanego! Ogólnie staraliśmy się, żeby w każdym aspekcie jej tworzenia pojawiło się coś nowego. Począwszy od stylistyki poszczególnych utworów gdzie otwarliśmy zupełnie nowe dla Cree rejony jak na przykład: “Wyjdź” chyba najmocniejszy utwór w historii zespołu, “Halucynacja” która dotyka obszaru punk rocka, a “Być nie mogę” to już naprawdę przełom dla zespołu, ponieważ z szacunku dla reagge nigdy dotychczas nie dotykaliśmy tego gatunku. Podobno jesteśmy “mistrzami ballad” więc zadbaliśmy i o taki nastrój. Polecamy na przykład “Szamana” przy którym można zatopić się we własnych myślach. Reasumując, stylistycznie jest ona kwintesencją wszystkich wysłuchanych dźwięków i płyt każdego z Nas. Jeszcze przed wejściem do studia dużo rozmawialiśmy z Bastkiem o wokalach. W nim jest tyle melodii z możliwością różnych interpretacji, że można się pogubić! Jego magiczna kreatywność potrafi obudzić każdego. Dlatego mamy nadzieję, że słuchając tej płyty sami to poczujecie! Kolejne nowum można odnaleźć w tekstach. Niestety jest to pierwsza płyta na której nie pojawi się ani jedno “słowo” człowieka, który jak nikt inny potrafi oddać istotę życia i człowieczeństwa – Filo, szkoda! Właściwie cały ciężar spadł na Darka Duszę. Myślimy, że jego kunszt tekściarza, nie tylko sprawdził się ale i wniósł nowe “obrazy słowne” z jego po punkową uszczypliwością. O brzmieniu jak zwykle można by dyskutować! Osobiście uwielbiamy fakt, iż w muzyce rockowej można użyć właściwie każdego brzmienia! To kwestia smaku, szaleństwa albo kasy. A propos kasy, materiał po miksie realizatora Jarka Toifla w niepołomickim studiu Preisnera, został wysłany do Anglii do Andy Jacksona(współpracował z Pink Floyd i Davidem Gilmourem) ,który dokonał masteringu płyty – jak słychać opłaca się! Temu wszystkiemu sprzyjał wspaniały klimat i brzmienie samego studia, jego możliwości technicznych, sprzętu, magicznego ogrodu no i oczywiście obecność dobrego ducha Andrzeja. Dodać trzeba że całość był w stanie ogarnąć tylko jeden człowiek nasz manager Pincho, który jak nikt potrafi szybko wyegzekwować co trzeba od każdego z nas. Była to szalona jazda na emocjach, bogata w różne doświadczenia muzyczne. To trzeźwa i świadoma płyta, którą polecamy!

CREE

Lista utworów :
1. “Ja wiem i ty to wiesz”
2. “Jestem tu dla ciebie”
3. “Wierzyć chcę w marzenia”
4. “Biuro ludzi znalezionych”
5. “Być nie mogę”
6. “Wieczne pytania”
7. “Czego chcesz ode mnie”
8. “Ciemności blask”
9. “Wyjdź”
10. “Moja halucynacja”
11. “Szaman”.

Fragmenty do odsłuchania w aplikacji  iTunes

Więcej:UNIVERSAL

Z każdej sprzedanej płyty, złotówka przekazana zostaje na rzecz Śląskiego Hospicjum Dla Dzieci

Miło nam poinformować, że zostaliśmy Ambasadorami Fundacji “Śląskie Hospicjum Dla Dzieci”
(Zespół domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi)

Polecamy stronę Facebookową oraz filmik prezentujący Fundację:

Więcej zdjęć z naszej wizyty u dzieciaków (27.08) na profilu FB:

ZDJĘCIA-27.08.13


Komentarze są wyłączone

Miłego odbioru!Komentarze są wyłączone

Komentarze są wyłączone

Zaskoczeni i wzruszeni, chcemy podzielić się naszą radością z podwójnej wygranej w konkursie Top Trendy 2013! Dziękujemy serdecznie wszystkim tym,którzy wierzyli w „naszą pasję“ i głosowali na nasz utwór! Bez wspierającej publiczności i najwierniejszych fanów, nasza twórczość nie miała by sensu! Robimy to dla Was z największą przyjemnością, jaką można mieć z tworzenia czegoś dobrego dla innych. Wygrana nie jest tylko naszą zasługą, ale i Waszą, dlatego te nagrody są również dla Was!

Dziękujemy!

Bastek,Kramos,Kwiatek,Luc,Lemon,Pinho,Siwy,Maniek

Amen!
Komentarze są wyłączone

This text will be replaced

Cree na Facebook
Cree na YouTube
Twitter
Cree na MySpace Hospicjum
AgiJensen
SoundStageimg_9831 img_9633 dsc_2523_filtered OLYMPUS DIGITAL CAMERA         dsc_2551_filtered dsc_2570_filtered dsc_2525_filtered img_9893 dsc_2597_filtered OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2009 Cree & Tomasz Panek & Armin