11.10.2014 - Rawa Blues

Informacje i dyskusje o zbliżających się i minionych koncertach...

11.10.2014 - Rawa Blues

Postprzez zajączek 13 paź 2014, o 18:52

Ucieszyłem się, że w tym roku na Rawie wystąpi Cree. Koncert krótki ale i tak był bardzo dobry. Set liczył 6 utworów. Zaczęło się od "Ja wiem i Ty to wiesz" później kolejne dwa utwory z ostatniej płyty: "Ciemności blask" i "Jestem tu dla Ciebie". Następny utwór to "Sen o Victorii" - w Spodku zabrzmiał niesamowicie. Po nim było "Południe i Ty", no i na koniec "Po co więcej mi" - i w tym przypadku klimat Spodka spawił, że utwór zabrzmiał jeszcze piękniej. Całość trwała około pół godziny. Później z polsich wykonawców wystąpił Grzegorz Kapołka ze swoim trio a następnie już zagraniczni wykonawcy: Fox Street All Stars - młodzi zdolni, Shawn Holt z zespołem swojego ojca, Magic Slima - The Teardrops, po nich The Blind Boys of Alabama - zespół, którego korzenie sięgają lat 40-tych, z prawie 90-letnim założycielem i liderem Jimmy Carterem, któremu można pozadrościć energii. Przedostatnim aktem był występ Roberta Randolpha ze swoim The Family Band. Na samym końcu odbył się koncert ku pamięci Ryśka Riedla, na którym zagrała grupa znakomitych muzyków. Koncert zaczął sie o duetu Leszek Winder-Irek Dudek, z każdą chwilą na scenie pojawiali się kolejni: Krzysztof Głuch, Michał Giercuszkiewicz, Sebastian Riedel, Mirek Rzepa, Andrzej Rusek i Paweł Ambroziak. Zaczęło się od "Abym mógł przed siebie iść" z Sebastianem na wokalu. Później pojawił się Maciek Lipina i zaśpiewał dwa utwory; "Oh, Słodka" oraz "Człowieku co się z Tobą dzieje". Następnie "Modlitwa III", którą zaśpiewał Mariusz Korczyński. Utwór "Mamy forsę, mamy czas" początkowo śpiewała Agnieszka Łapka, później dołączył Sebastian, Mariusz oraz Maciek. Na koniec został zagrany utwór "Jesiony" z Sebastianem i Maćkiem na wokalu. W miedzyczasie pojawiali się też na scenie Maciej Radziejewski i Grzegorz Kapołka. Koncert dobry, choć myślałem, że będzie trochę dłuższy. Fajnie, że na Rawie pamiętali o Ryśku. Ogólnie Rawa bardzo udana :)
zajączek

Re: 11.10.2014 - Rawa Blues

Postprzez BlaseR 17 paź 2014, o 22:51

Dzięki za relację! Chciałem jechać na Rawę, ale niestety życie trochę zmieniło moje plany i po Twojej relacji widzę, że niestety sporo straciłem, ale może za rok ;)
https://www.facebook.com/EmilkaKrzyzak

'Mam jeszcze wiarę, że odmieni się los'
'Samotność - śpiewał - najbardziej boli'
BlaseR

Powrót do Koncerty