XVI Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Informacje i dyskusje o zbliżających się i minionych koncertach...

XVI Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postprzez robert 16 lip 2014, o 22:38

Hej
Planujecie może jakieś forumowe spotkanie na festiwalu?

Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam na zbyciu jeden karnet z pobytem (z I przedsprzedaży). W razie czego proszę pisać na priv. Cena do uzgodnienia.
robert

Re: XVI Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postprzez ola62 19 lip 2014, o 23:27

Z planami różnie bywa :P Liczę na jakiś spontan... :D kto ma ochotę na spotkanie....to pod drzewkiem...jak w zeszłym roku ! :D Tylko jakiś kocyk przynieście :D
ola62

Postprzez Angie2012 21 lip 2014, o 19:42

A ja liczę , że jakoś dam radę spotkać się z Wami..przyjadę w sobotę ok.19-tej i w nocy wracam do Gdyni....
Angie2012

Postprzez zajączek 23 lip 2014, o 08:26

Mam nadzieję, że uda nam się spotkać w większym gronie :) Ja będę na festiwalu od jutra - tak więc do zobaczenia! :)
zajączek

Postprzez Agnesa 25 lip 2014, o 11:27

a mnie chyba zabraknie :( raczej na pewno..... udanej imprezy! ;)
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez robert 28 lip 2014, o 17:07

Hej, wrócił już ktoś z Festiwalu? Jak tam Wasze wrażenia?
Mi koncert urodzinowy Cree oraz ich pozostałe występy bardzo się podobały. Nie potrafię tego jakoś ładnie ubrać w słowa ale generalnie wszystko w przypadku Cree na duży plus, bardzo ładnie.
Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje koncert-spektakl "Życie". Duży szacunek i podziękowania za zorganizowanie go, za udział tylu wspaniałych gości. Na pewno Ci, którym był poświęcony go słyszeli i widzieli :) Ogromne, największe wrażenie wywarło na mnie wykonanie tych utworów, które teraz zaśpiewał Sebastian a niegdyś śpiewał je Jego Tata.
Także na uznanie zasługuje występ "Przyjaciele dla Ryśka". Nie chodzi w tym wszystkim nawet głównie o muzykę w sensie posłuchania czegoś ale o to, że można było nabrać sił, przeżyć tą atmosferę, zastanowić się, pomyśleć, nauczyć.
Na pewno, żeby lepiej oddać to szczęście , które dał nam Festiwal i wyrazić podziękowania za to, że się odbył i to z tyloma fantastycznymi występami trzeba by użyć dużo więcej oraz ładniejszych słów. Nie będę tu jednak udawał jakiegoś pisarza tylko krótko powiem: Dzięki ;) Było pięknie! :)
robert

Postprzez wentura 29 lip 2014, o 07:13

Witam ,po "niekrótkiej" przerwie
Mam nadziej,że udzieli mi się nastrój kiedy zobaczę foty i przeczytam relacje ,bo niestety w tym roczku priorytety mnie pokonały.W 2015 se odbiję :)
wentura

Postprzez głupol 29 lip 2014, o 14:02

Ja również witam po długiej przerwie :)

Jednym z powodów, dla którego jechałem na ten festiwal był brak Dżemu... Byłem ciekaw jak to będzie bez nich, bałem się też o frekwencję itp, itd.
Jak się okazało po festiwalu - dla mnie brak Dżemu był największą zaletą tego festiwalu. Nie to, żebym coś do nich miał - chociaż od jakiegoś czasu drażni mnie Maciek w Dżemie, ale zdecydowanie ciągle jestem fanem tego zespołu (z każdego okresu działalności). Jednak nie fanatykiem - dostrzegam, że w zespole coraz mniej zaangażowania w granie, coraz więcej "odgrywania" zupełnie jak do kotleta... do tego irytujący mnie image sceniczny Maćka, pasek z wielką konopią, koszulka wpuszczona, żeby konopię pokazać.. trochę to śmieszne - ale już się nie czepiam Dżemu, bo nie o tym ten temat.

Po prostu - gdyby na festiwalu grał Dżem nie usłyszałbym spektaklu "Życie". To było coś niesamowitego. I po tym co usłyszałem w niedzielę - raczej na koncert Dżemu w obecnej formie już się nie wybiorę, wolę pamiętać to tak jak zaśpiewał Bastek w niedzielę. Ciary na plecach, masa emocji, prawda... coś co się czuje, a nie tylko słyszy.
Koncert idealny, z przyjemnością oglądałem, słuchałem i odczuwałem.
Bastek i całe Cree - wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie, za to że graliście mimo dwóch wizyt policji w sprawie ciszy nocnej, za dobór repertuaru, za to że z wielką klasą wybrnęliście z tej dziwnej sytuacji... Bo na festiwalu przez cały czas brakowało piosenek Dżemu - tego się nie da ukryć.
Ale na koniec Wy je zaserwowaliście i do tego w takiej formie, że lepszej nie mozna sobie wyobrazić. Tacy wspaniali goście, takie utwory, takie wykonanie.. brawo! Wielki szacun.

Cały festiwal uważam, za bardzo udany, mimo dość niskiej frekwencji. Ale jak powiedział Czarek z Oddziału - nie liczy się ilość.. ;)

Mam nadzieję, że wbrew temu co w sobotę Bastek powiedział ze sceny - że to nie będzie ostatni festiwal, że za rok znów uda się spotkać pod sceną z napisem "Festiwal Ryśka Riedla"... Koniecznie!
"Harley mój, to jest to..." :)
głupol

Postprzez Armin 29 lip 2014, o 22:59

Niby głupol a jak mądrze napisał.. ;) podpisuje sie pod tym :)
a poza tym,co ja bede pisał... zobaczcie namiastke tego co sie działo!!

Nasz wjazd na scene :)
https://www.youtube.com/watch?v=BEJ7YbjGYGU&hd=1
- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
--------------------------------
armin@cree.pl
--------------------------------
Armin
Moderator

Postprzez Agnesa 30 lip 2014, o 10:16

Zajebiste z Was szajbusy! Kocham Was wszystkich :D

Bo wierzyć chcę w marzenia, że niebawem się zobaczymy!
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez zajączek 30 lip 2014, o 16:23

No to i ja dołożę od siebie "kilka słów" ;) Na Pola Marsowe dotarliśmy w czwartek i od razu powitały nas te same znajome twarze. Wtedy ten teren wyglądał jeszcze dosyć "surowo" - bez płotów, straganów czy muzyki w wiosce piwnej, ale już czuć było ten wyjątkowy klimat - byłp przygrywanie na gitarze, śpiewy. Czwartek dosyć szybko minął. W piątek zaczęło się zjeżdżać coraz więcej ludzi, było już oczekiwanie na pierwsze koncerty. Na koncercie Adama Palmy początkowo nie byłem, jednak pod scenę przyciągnęły mnie dźwięki takich klasyków jak choćby "Rockin' in the Free World" Neila Younga. Później na scenę weszły legendy polskiego bluesa z Leszkiem Winderem na czele - projekt "Czarny Pies" poświęcony pamięci Ryśka Riedla. Już piątek pokazywał jak wspaniały będzie to festiwal. Sobota koncertowo zaczęła się od kapel konkursowych: min. Cegła, Skazani, AmperA czy goście z Białorusi - We Artists, dobre granie - szkoda, że tak mało ludzi chodzi na konkursowe koncerty. Zwycięzcą przeglądu został zespół Sheep, który w zeszłym roku na festiwalu zajął 2 miejsce. Po konkursie wystąpił jeszcze zespół Forever Freedom a po nim już laureat zeszłorocznego festiwalu, czyli dobrze znany na tym forum Sold My Soul - oj się działo :) Kolejny świetny koncert dali, zawodowe granie. Po nich kolejny zespół - Ridersi, tym razem z Olą Łysiak na wokalu. Grali swoje dobrze znane utwory , jak "Czy potrafisz", "Mała" czy "Wiara", no i tradycyjnie covery: "Summertime" i połączona wersja "Whole Lotta Love" i "Back in Black". Po 19 na scenie pojawił się Kazik z Kultem. To nie moje klimaty, więc po "Baranku" poszliśmy poszwędać się. Było jednak słychać, że ludzie dobrze się bawią, więc zapewne koncert udany. No i po Kulcie w końcu gwóźdź programu - jubileusz Cree :) Tyle było czekania na to co przygotowali chłopaki - a przygotowali wiele ;) Tak w skrócie tylko napiszę, że na scenie pojawiło się wielu gości: m.in. Mietek Jurecki, Michał Giercuszkiewicz czy Apostolis Anthimos. Pojawili się też byli członkowie zespołu: Adrian Fuchs, Dariusz Sarna i Marek Gruszka. Kilka starych utworów zagrali właśnie w dawnym składzie - to była piękna niespodzianka. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich utworów z koncertu, ale były te rzadko grane, choćby "Za tych" czy "Dzięki składam Wam". Jak ktoś ma setlistę, to chętnie bym ją zobaczył. Przed koncertem Lucjan pokazywał ją do kamery - było tam chyba 27 utworów. Jako że niestety były ograniczenia czasowe, nie wszystkie udało się zagrać, na bis zagrany był "Kramek" z wieloma gośćmi - chyba z 10 muzyków było wtedy na scenie. Tak to się skończyło. Drugi dzień, to koncerty laureatów konkursu a później polskie AC/DC czyli 4 Szmery. Upał był straszny ale jakoś udało się wytrwać na tym koncercie - a było warto. Później Kasa Chorych, której koncert niestety nie w całości wysłuchałem i Złe Psy, które opuściłem. Nie wiem czy się przesłyszałem ale ekipa Nowaka chyba wykonała "Po co więcej mi", był też cover Breakoutu "Oni zaraz przyjdą tu". Później na scenie pojawił się Oddział Zamknięty ze swoim gośćmi - Jarkiem Wajkiem i Krzysztofem Wałeckim. Pojawili się też chłopaki z Cree by wykonać, to co się nie udało w sobotę - "Rockowca" i "Po co więcej mi". Ich obecnośc oraz Wajka umiliły mi ten koncert, bo jakimś wielkim fanem obecnego Oddziału nie jestem, brak mi tam Jaryczewskiego. Po nich zostało już tylko najbardziej wyjątkowe wydarzenie tego festiwalu, czyli spektakl Życie. Trudno to opisać słowami. Pięknie zabrzmiały te utwory wykonaniu Cree i wielu, wielu gości. Pojawili się m.in. Józef Skrzek, Krzysztof Głuch, Andrzej Nowak, Łukasz Łyczkowski, Jarek Wajk, Sierściu z 4 Szmerów czy pARTyzant. Usłyszeć takie utwory jak: "Oh, Słodka", "Tylko ja i Ty" czy przede wszystkim na koniec "Klosz" z Alkiem Koreckim na saksofonie - bezcenne. Niestety znów z powodu ograniczeń i wizyty policji nie można było zagrać całości, zabrakło "Modlitwy III" i "Skazanego na bluesa" ale i tak wielki szacunek dla chłopaków, że grali tak długo jak się dało - skończyło się po 1 w nocy. To nie był zwykły koncert - to był właśnie spektakl, który dał ludziom zgromadzonym pod sceną wielkie emocje i wzruszenia. Muzycy grali duszą, zostawili na scenie serca i za to im dziękuję - to był chyba najpiękniejsze z możliwych zakończeń tego festiwalu. Teraz pozostaje czekać do przyszłego roku, bo wbrew temu jakie słowa padły ze sceny, wierzę, że jeszcze będzie nam dane przeżyć wiele takich wspaniałych chwil na festiwalu - "Ku pamięci" i "Ku przestrodze". Szkoda, że nie udało mi się spotkać z wieloma forumowiczami, z niektórymi tylko przelotnie - ale to da się nadrobić, choćby 13 września ;) Swoja drogą chyba przesadziłem z długością postu :D
zajączek

Postprzez wentura 30 lip 2014, o 22:10

Nie patrz na długość postu ,patrz na serce:)
Dzięki za wyczerpujące info, teraz wiem wszystko.Pozdrówka
wentura

Postprzez głupol 31 lip 2014, o 09:08

zajączek napisał(a):i Złe Psy, które opuściłem. Nie wiem czy się przesłyszałem ale ekipa Nowaka chyba wykonała "Po co więcej mi"

Zagrali to razem z Bastkiem :)

Przy okazji - sądząc po avatarze, chyba Was ustrzeliłem:
https://www.dropbox.com/sh/elqpgemj60zq ... G_1008.jpg
https://www.dropbox.com/sh/elqpgemj60zq ... G_1801.jpg

Niebawem dodam całą galerię, to podrzucę link.
"Harley mój, to jest to..." :)
głupol

Postprzez zajączek 31 lip 2014, o 10:51

Byłem dosyć daleko, dlatego nie byłem pewny kto śpiewa - ale melodię poznałem ;)

Tak, to my - dzięki wielkie za zdjęcia :)
zajączek

Powrót do Koncerty