Koncert Sylwestrowy

Informacje i dyskusje o zbliżających się i minionych koncertach...

Koncert Sylwestrowy

Postprzez Esteta 2 sty 2014, o 19:57

No gratulacje!!! Plakat to moim zdaniem genialna forma przekazu.Przeczytałem w Krynicy : " Gwiazda wieczoru Sopot Top Trendy Festiwal 2013 gra ....... największe przeboje zespołu Dżem .... brak słów.... a dlaczego nie swoje wieeeelkie przeboje -------> bo ich nie ma- proste hehe . Mimetyzm muzyczny w słabym wydaniu . Fe ....Obrzydliwe .... Przed prawdziwym Dżemem Panowie z Cree - te śmieszne skarpetopodobne czapeczki z głów.
Esteta

Re: Koncert Sylwestrowy

Postprzez ola62 2 sty 2014, o 20:24

No i co Cię tak dziwi ? Że zespół zagrał parę utworów Dżemu ? A dlaczego nie?
Na koncertach panowie grali swoje utwory a w Sylwestra postanowili se pośpiewać i pograć inne :)
Co w tym złego ?
ola62

Postprzez Esteta 2 sty 2014, o 21:09

Bo nigdy nie zauważyłem aby na plakacie np Lady Panku było napisane ,że grają największe utwory Perfektu , Mannam nie grał nigdy utworów Bajmu itp. Rozumiesz? Każdy ma swoje wieelkie przeboje . A na plakacie p. Sebastian Riedel stoi na tle zdjęcia swojego Ojca ( tak na wszelki wypadek gdyby ktoś nie zajarzył ,że to rodzina). Słyszałem natomiast jak tzw zespoły przygrwające "do kotleta" grały utwory innych artystów. Im wypada - grają po weselach stare hity.Ale jak taka GWIAZDA ( raczej meteoryt :lol: ) gra sztandarowe utwory innego zespołu to delikatnie mówiąc faux pass ( chociaż nasuwa się raczej :wstyd, żenada, żerowanie na nazwisku itp.)
Esteta

Postprzez blondi 2 sty 2014, o 22:15

Esteto. Zapraszamy Cię na spotkanie FC Cree. Pokaż twarz. I jeśli nie jesteś tchórzem ( w co wątpię) to wyraź swoje zdanie 'na żywo', a nie w internecie ;)
"...powiedz mi Rysiek czy w niebie też grają bluesa?..."
blondi

Postprzez karolina 2 sty 2014, o 22:24

Kochani, widzę, że Ania nie bardzo ma czas na relację więc ja postaram się opisać nasz dosyć szalony wypad. Jak pewnie większość z Was zauważyła sam pomysł wyjazdu wywiązał się dosyć spontanicznie na facebooku (pozdrowienia Mati, to zdjęcie było naprawdę urocze ;) ) Z Częstochowy wyjechaliśmy chyba ok godz. 17 a do Krynicy mieliśmy prawie 300 km. Na miejsce dojechaliśmy jakoś po 21, okazało się, że Cree gra nie o 22 a o 23 więc mieliśmy trochę czasu na tańce do genialnych hitów puszczanych przez dj'a Sławka :D :mrgreen: Po 22 chłopcy z hotelu przenieśli się do miejsca szumnie zwanego garderobą i tam ich dopadliśmy. Bardzo uroczyście złożyliśmy Kramkowi życzenia i wręczyliśmy prezent, który, wydaje mi się, podkręcił nastroje o parę procent. Pogadaliśmy sobie, rozgrzaliśmy się herbatą i poszliśmy pod scenę, a tam dołączyli do nas Dominika i Łukasz. O 23 panowie zawitali na scenie. Pierwsza część koncertu skończyła się kilka minut przed północą, później Bastek wraz z prowadzącym i zespołem witali Nowy Rok i rozpoczęli pokaz fajerwerków. Te muzyczne na scenie były tak samo imponujące jak te właściwe na niebie :) Po chwili rozpoczęła się druga część grania i trwała jakoś do 1.15. Co do setlisty to naturalnie nie pamietam całej ale przewinęły się największe hity zespołu. Były moje ukochane po co więcej mi i blask ciemności, energetyczne numery też były, parę lat i diabli nadali bardzo spodobało się pogującym, nie zabrakło i reggae, a halucynacja i genialny sposób, w który Sebastian to wykonał .. eh brak mi słów (o tym numerze Ania może powiedziec coś więcej ;) ). Jak zawsze mieliśmy przekrój przez wszystkie płyty chłopaków. Z dżemowych numerów były cegła, harley, naiwne pytania i whisky. Moim skromnym zdaniem Whisky wyszło lepiej niż na niejednym koncercie Dżemu, nie było w niej rutyny a zabawa i istny szał. Dodatkowo Kramek z Lucem czarowali pięknymi uśmiechami. Za to Lemon zamarzał chyba przy tych swoich klawiszach. Po koncercie jeszcze chwile pogadaliśmy, pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Prawie 4 godziny jazdy we mgle były koszmarne najbardziej dla Wojtka, ale nam tez dały się we znaki. Po 6 byliśmy w kowalczykowym domku.
Co do minusów.. Po pierwsze pan prowadzący cały czas wymawiał nazwę bardzo po amerykańsku przez śmiesznie brzmiące "r" ;) , jeszcze większą wtopę zaliczył kiedy chciał zawołać na scenę Bastka i zaczął wołać "Rysiek, Rysiek.." - taka tam pomyłka. No i ten nieszczęsny plakat, z tego co wiem organizator bez wiedzy zespołu umieścił na nim informacje o tym, że będą największe przeboje Ryśka.. w ostatniej chwili zostało to zmienione jednak już trochę za późno. Tyle ode mnie, mam nadzieję, że czytało Wam się te moje wypociny choć trochę tak przyjemnie jak relacje Gosi. Korzystając z okazji życzę wszystkim fanklubowiczom dużo szczęścia i dobrej muzyki w nowym roku i żebyśmy się jak najczęściej spotykali (może już 11.01 na spotkaniu fanklubowym ? ), a tym bardziej zgryźliwym i upartym życzę mniej zapatrzenia w siebie i więcej życzliwości.
Karolina
Nie szukaj prawdy w snach gdy ją wokół masz...
karolina

Postprzez Armin 2 sty 2014, o 22:30

Esteta napisał(a):No gratulacje!!! Plakat to moim zdaniem genialna forma przekazu.Przeczytałem w Krynicy : " Gwiazda wieczoru Sopot Top Trendy Festiwal 2013 gra ....... największe przeboje zespołu Dżem ....

Nie wiem czy uzywasz facebooka,ale plakat (którego autorem nie jest zespół a organizator) 'wisiał' tylko przez chwilę , aktualny (choć na dzień dzisiejszy to już archiwalny) przedstawia(wiał) się w ten sposób : https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
--------------------------------
armin@cree.pl
Armin
Moderator

Postprzez Esteta 2 sty 2014, o 22:47

I ludzie zaczęli bawić się dopiero w rytm przebojów Dżemu. Szkoda ,że w tak miernym wykonaniu. P.Arminie - faktycznie plakat się zmienił nie do poznania :o I repertuar koncertu też hehe :lol: Kariera na plecach Dżemu - Cree nie ma wstydu i tyle.
Esteta

Postprzez Mateusz 2 sty 2014, o 22:49

dzięki Karola , dałas rade !! :D ciesze się ,że moje zdjęcie pozwolilo Wam zoorganizować sobie sylwka, jak widać bardzo udanego ;)
Mateusz

Postprzez halinka 3 sty 2014, o 11:09

Witajcie,co ja mogę dopisać po tak obszernej relacji Karoli...Faktycznie nie miałam czasu wcześniej za co przepraszam...
Na początku uważałam, że pomysł wyjazdu jest słaby ale im bliżej było tym bardziej mi się podobał i było EXTRA!
Pomijając drogę powrotną,która była masakrą, wszystko było na medal,nawet dj Sławek się spisał;)
Naprawdę Chłopaki na scenie dali czadu i mam nadzieję, że cieszyli się z naszej obecności tak jak my;)Koncert był zagrany na 200%.Ja osobiście dziękuję za Halucynację-poniosło mnie jak nigdy!!!! Dziękuję też słynnym już "Żonom" za donoszenie ciepłej herbatki-uratowałyście nasze zmarznięte tyłki!
Utwory ,które zostały zagrane to przekrój przez całą dyskografię, nawet "Kramek" się pojawił no i moje naj naj naj "Po co więcej mi",faktycznie Dżemowe utwory zabrzmiały bardziej Dżemowo niż na koncercie Dżemu i publika się bawiła przy nich rewelacyjnie, ale i przy Cree-owych utworach nie brakowało ludziom werwy. Największą wtopą wieczoru faktycznie było wołanie Rysia zza sceny no ale cóż...może organizator,faktycznie marzył o tym by ujrzeć Go znów.
Generalnie nie mogłam wymarzyć sobie lepszego SYLWESTRA!
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam 11.01.2014, Esteto pozdrawiam!
halinka

Postprzez gosia 3 sty 2014, o 22:54

Dzięki Karolinko i halinko...super relacje... aż żal, że nie mogliśmy jechać
gosia

Postprzez Esteta 4 sty 2014, o 09:54

" Największą wtopą wieczoru faktycznie było wołanie Rysia zza sceny no ale cóż...może organizator,faktycznie marzył o tym by ujrzeć Go znów" .... jak posłuchał Bastka w utworach Dżemu - to mu się w ogóle nie dziwię :lol: A poza tym porównajcie brzmienie gitary Kramka i Jurka Styczyńskiego - to głuchy jedynie nie słyszy różnicy. Pozdrawiam Głuchych :lol:
Esteta

Postprzez Armin 4 sty 2014, o 11:29

- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
armin@cree.pl
Armin
Moderator

Postprzez Agnesa 4 sty 2014, o 13:00

Dzięki dziołszki za relacje:) Dobrze, ze świetnie się bawiliście!
Przy okazji pozdrawiam w nowym roku tych, którym słoń nadepnął na ucho by z nich zszedł ;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez ola62 4 sty 2014, o 15:57

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ola62

Postprzez marzena29 6 sty 2014, o 15:48

Dzięki za relacje ;)
Bóg mnie stworzył szatan opętał..na zawsze pozostanę grzeszna i święta !!!
marzena29

Postprzez jacektoskani 7 sty 2014, o 13:44

Esteta ty muzyczny analfabeto ;)
Problem jest taki, że Dżemu już nie ma, a jedyną właściwą osobą, która powinna publicznie śpiewać piosenki Rysia jest jego syn Bastek. Utwory Cree są nie gorsze, po prostu inne. Niestety przemysł muzyczny ich nie promuje dlatego wielkimi utworami będą dla nielicznych i nie jest to wina jakości muzyki. Wielkim utworem jak zapewne wiesz esteto w 2013 była piosenka zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie" :lol:
DŻEMU JUŻ NIE MA !!!
jacektoskani

Postprzez Esteta 8 sty 2014, o 21:14

Drogi Panie Jacku- jak zwykle mocne słowa , jak zwykle przemyślane , jak zwykle podziwiam ten błysk inteligencji...... Jednak jedno jest pozytywne w Pana deklaracji -że należy Pan do tych "nielicznych" :lol: Skoro reszta społeczeństwa jest normalna - to z nadzieją patrzę w przyszłość - również tą muzyczną :lol:
Esteta

Postprzez jacektoskani 9 sty 2014, o 09:36

tak, tak patrz z uwagą jak bracia figo fagot robią karierę na disco polo w reszcie normalnego społeczeństwa :lol:
Jesteś cienki bolek ;)
jacektoskani

Postprzez ola62 9 sty 2014, o 15:10

Esteto nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią dotyczącą porównywania sposobu grania na gitarze przez muzyków, których wymieniłeś. To najgorsza rzecz jaką można robić artystom, twórcom !!!! Nie rozumiesz chyba istoty twórczości, w której artysta a w tym wypadku muzyk realizuje siebie....rozumiesz? SIEBIE ! i nie będzie nikogo udawał ! tylko robił swoje ! realizował swoje marzenia, fantazje, pomysły itd.!
Nie będę nikogo z nikim porównywać ! Zrozumiano ? ! ;)
ola62

Postprzez Esteta 10 sty 2014, o 01:19

1. Gruby Jacku - niestety nie słucham muzyki disco polo więc Tobie pozostawiam rolę eksperta w tej dziedzinie. Na tym polu wygrałeś. :lol:
2. Olu - z Tobą akurat się zgadzam ." ... muzyk realizuje siebie....rozumiesz? SIEBIE ! i nie będzie nikogo udawał ! tylko robił swoje ! realizował swoje marzenia, fantazje, pomysły itd.! " - mnie własnie o to chodzi .Niech Ci indiańscy pseudomuzycy grają swoje hity a od nieśmiertelnych przebojów Dzemu się odstosunkują :lol:
Esteta

Następna strona

Powrót do Koncerty