Nowa płyta-premiera 24.09.13!

...Wasze opinie

Re: Nowa płyta-premiera 24.09.13!

Postprzez kaczka6661 25 wrz 2013, o 15:45

Mateusz napisał(a):najlepsza płyta !!!! juz po pierwszym odsłuchaniu wrażenia nie do opisania :) , żaden utwór nie jest słaby , juz mam moje faworyty, wieczne pytania !! być nie mogę- debiut regowy świetny , wierzyć chce w marzenia-dobrze ze znalazlo sie miejsce na akustyczne granie no i na harmonijke w jednym z kawałków , wyjdz i zwłaszcza halucynacja kojarzy mi sie z muzyką Nirvany której kiedys dośc dużo słuchałem , no i szaman ! sam bas Lucka daje nieżle odpłynąc w połaczeniu z tekstem, działa na wyobraznie , teraz tylko usłyszec to wszystko na żywo :) no nic ,zaraz odpalam nastepny raz, dzięki Cree!

a mi wlasnie Wyjdz sie z Purplami kojarzy, a Halucynacja z niezlym pierdol....ciem ;) tam dopiero swietnie chodzi bass Lucka, (jaki efekt tam zostal uzyty u Lucka?), Szaman mi sie kojarzy troche z psychodelia Floydowska albo Doorsowska, a harmonijka jeszcze pojawia sie w Ja to wiem i Ty to wiesz z tego co pamietam, no i nawet swoj debiut na plycie mial Siwy (no i Maniec'k i Kwiatek na czyms innym niz perkusja i instrumenty perkusyjne) :D dla mnie faworytem na ta chwile jest Biuro ludzi znalezionych, Byc nie moge, Szaman, Halucynacja
Jest takie prawo i ja je znam,
życie trwa tyle, ile siebie innym dasz.

http://dzemik.dbv.pl/
kaczka6661

Postprzez Armin 25 wrz 2013, o 18:15

Wczorajsza wizyta w Trójce u pana Piotra Barona i w Radio Wawa:
http://www.youtube.com/watch?v=Jf2TrjIgmn0

Podziękowania dla Błażeja(BlaseR) za nagranie!
- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
--------------------------------
armin@cree.pl
Armin
Moderator

Postprzez Angie2012 26 wrz 2013, o 08:05

PŁYTE KUPIŁAM WE WTOREK, ALE NIE ZDĄŻYŁAM ODSŁUCHAĆ, WIĘC W ŚRODĘ ZGRAŁAM DO TELEFONU I POJECHAŁAM DO OLSZTYNA. FRAGMENTY, KTÓRE BYŁY DO ODSŁUCHANIA W ITUNES NAWET W POŁOWIE NIE DAŁY MI POJĘCIA O CAŁOŚCI. CHYBA NIE NAPISZĘ NIC ODKRYWCZEGO- TEŻ BARDZO MI SIĘ PODOBA! JAKOŚĆ DŹWIEKU I EFEKTY NAWET W TELEFONIE - SUPER, A JESZCZE NIE ODSŁUCHAŁAM NA NORMALNYM SPRZĘCIE.
BASTKA WOKAL MNIE POWALIŁ..''WIECZNE PYTANIA'' SPADŁY W MOIM RANKINGU NA NR.2, NA TĄ CHWILĘ NR.1 TO ''WIERZYĆ CHCĘ W MARZENIA'', POZA TYM- SZAMAN I HALUCYNACJA.
ŚMIESZNIE BYŁO , GDY SŁUCHAŁAM CALOŚCI PO RAZ PIERWSZY I TU NAGLE- JAK DIABEŁEK Z PUDEŁKA- WYSKOCZYŁY ZNAJOME DŹWIEKI ''JESTEM TU DLA CIEBIE''.. :)
Angie2012

Postprzez jacektoskani 26 wrz 2013, o 11:04

Coś dla żonatych facetów :D ......"Czego chcesz ode mnie"..... :lol: Bombowa płyta ;)
jacektoskani

Postprzez ola62 26 wrz 2013, o 20:58

jacektoskani napisał(a):Coś dla żonatych facetów :D ......"Czego chcesz ode mnie"..... :lol: Bombowa płyta ;)

Hahaha :P Ten utwór bombowy jak cała płyta ! :D A poza tym ten utwór przypomina mi muzykę z przełomu lat 70/ 80- tych (K.Klenczon ?) "Wieczne pytania"- Jezu...to chyba najpiękniejszy utwór na płycie, chwyta za serce, wzrusza, przepiękny :) "Ciemności blask"- piękna ballada o milości i te dźwięki mmmmm....harmonijka...:)))))))))))))))))))
"Halucynacja" - tak, mi też kojarzy się z muzyką Nirwany, zgadzam się Mati :) "Biuro ludzi znalezionych"- uważam,że to ciekawy pomysł na utwór, śpiewać o ludziach, którzy gdzieś tam w toku życia się pogubili, wyjechali a może odwrócili a potem zadajemy sobie pytania "ciekawe co u nich ?", " co słychać ?" itd. odżywają wspomnienia :)
A jak z reggae Wam do twarzy !!!! :D nieźle buja ! :D Nooo to ja słucham dalej płyty, zrobiłam sobie przerwę,żeby parę słów skrobnąć :D
ola62

Postprzez halinka 27 wrz 2013, o 13:57

Mam za sobą 2 dni słuchania i powiem Wam, że jestem mile zaskoczona.Będę pisać szczerze od razu mówię...Po utworze z Top Trendy martwiłam się co to będzie(ojojoj) i naprawdę płyta bardzo mi się podoba, może nawet ciut bardziej niż Diabli Nadali. Chociaż nie ukrywam, że brakuje mi Cree z klimatów Tacy Sami bo za to Ich pokochałam. Moim faworytem z tej płyty jest na pewno numer Ja wiem i Ty to wiesz, Biuro ludzi znalezionych, Wieczne pytania i Moja Halucynacja. Ta ostatnia jest mocna ale ja też swego czasu słuchałam Nirvany i tak mi się kojarzy. Powala mnie tekst z Czego chcesz ode mnie-taki życiowy;) Być nie mogę jeszcze do mnie do końca nie trafia ale może to kwestia osłuchania. Generalnie płyta wpada w ucho od razu i chce się jej słuchać od A do Z.
halinka

Postprzez kaczka6661 27 wrz 2013, o 15:00

odnosnie Halucynacji i Nirvany, Cobain nie zapier....lal tak po gryfie jak Bastek ;) niestety Cobain moglby Bastkowi zmieniac struny w Deluxie :P

i Halinka, tez sie zakochalem w Tacy sami, chociaz zaczynalem od Za tych... ale dopiero po Tacy sami zaczalem nalogowo sluchac chlopakow ;)
Jest takie prawo i ja je znam,
życie trwa tyle, ile siebie innym dasz.

http://dzemik.dbv.pl/
kaczka6661

Postprzez kikan 28 wrz 2013, o 10:41

Ja niestety jestem rozczarowany. Jedynie trzy utwory mogę uznać za dobre. "Wyjdź", "Moja halucynacja" i "Szaman" (no może jeszcze "Biuro ludzi znalezionych" dorzucę do tego). W nich słychać konkretny pomysł, teksty też nie najgorsze. Reszta jest zwyczajnie słaba. Tekstowo nie jest za dobrze, a zwroty w stylu "ja prawdę znam" niesamowicie mnie irytują. Na poprzedniej płycie również nie były najlepsze, ale za to kompozycje się broniły wspaniale. Teraz ballady są nudne do porzygu wręcz... Zmuszałem się żeby posłuchać do końca. Solówki również nie powalają (co mnie bardzo smuci). A już perfidna zrzynka z "November Rain" w "Wierzyć chcę w marzenia" załamała mnie totalnie. Kompletnie nie rozumiem jak to mogło trafić do głosowania w Trójce. Utwory wymienione przeze mnie na początku dużo bardziej na to zasługują. Poza tym wolałem jednak inspiracje pinkflojdowskie jak ostatnio. "Jestem tu dla Ciebie" w ogóle nie uznaję, bo to popowa papka. Rozumiem, że posłużyła do pokazania się na top trendach, ale na płytę osobiście bym jej nie wrzucał. W "Szamanie" mam znowu żal, że nie pociągnęli tego jakoś bardziej. W stylu psychodeli z "Dzięki składam wam". Byłoby idealnie. Brzmienie jest całkiem fajne i tu ogólnie nie mam zastrzeżeń (chociaż słuchałem tylko w spotify). Płyta jak dla mnie jest tylko dowodem na to, że pośpiech w tworzeniu nie jest wskazany. Gdyby połączyć najlepsze utwory z "Wyjdź" i "Diabli nadali" wyszłaby naprawdę mocna rzecz. Szkoda.
kikan

Postprzez gosia 28 wrz 2013, o 21:23

Po kilku przesłuchaniach z płytą znamy się jak łyse konie...ale zawsze będzie nam brakowało starego Cree...jak pisze halinka...teraz czekamy na pierwszy koncert, na którym usłyszymy nowe utwory:)
gosia

Postprzez piotrekszczecin 28 wrz 2013, o 23:08

Gosia
Myślę, że trafiłaś w 10 cytując Halinkę.
Zawsze będzie brakowało starego CREE.
Fajnie, że CHŁOPAKI robią swoją muzykę dalej i czekam jak zawsze na koncerty.
Uważam, że płyta Tacy sami jest WYBITNA.
Wiele osób na FB się zachwyca od początku nową płytą i prawi komplementy.
Ja do nich nie na razie nie należę choć trzeba przyznać,że brzmienie jest świetne.
Z wyrazami szacunku
piotrek
piotrekszczecin

Postprzez Mateusz 29 wrz 2013, o 22:00

troche sie dziwie ,że rozdzielacie Cree na stare i nowe... czas nie stoi w miejscu , my tez nie zawsze jestesmy tacy sami jak bylismy pare lat temu...chłopaki sie rozwijają :) smutny okres już minął na szczescie dla nich. więc i nastrój płyty jest inny . ja jestem juz po kilku przesłuchaniach i potwierdzam się w przekonaniu ,że to najlepsza płyta Cree w moim odczuciu . ( a i ballad też nie brakuje ) ;)
Mateusz

Postprzez jacektoskani 30 wrz 2013, o 12:41

apropo starego Cree, udało mi się kupić na alee... nowiuśką w folii płytę "Za tych" :shock: Utwory "Nie ma nocy i słonca" oraz "Dzieięki składam wam" ....powaliły mnie na kolana i dziwię się, że nie są grane na koncertach :(
jacektoskani

Postprzez ola62 30 wrz 2013, o 18:58

"Nie ma nocy i słońca " jak ja na to czekam i czekam......
ola62

Postprzez blondi 30 wrz 2013, o 22:02

Heja wszystkim! Rany ! ile ja mam postów, całe 4 :D ...Co by zawyżyć średnią pozwolę sobie i ja wyrazić moje skromne zdanie na temat nowej płytki...Może na początek powiem, że Cree nie wydało złej płyty...były dobre lub bardzo dobre i nie mówię tego z racji mojego uwielbienia dla tego zespołu.Tak po prostu jest ! :) Z krążka na krążek się rozwijają i muzycznie i wokalnie (nawet Kramoss ;) ).... Początkowo miałam mieszane uczucia...ale teraz to już wiem!!!Panowie!!! nowa płyta rozwaliła system!!!! Wchodzi jak zimne piwo w upał, oraz jak grzaniec galicyjski zimą !!! :D. Dla mnie MISTRZOSTWO!!!GRATULACJE!!!Z niecierpliwością czekam na wykonania live!!!
"...powiedz mi Rysiek czy w niebie też grają bluesa?..."
blondi

Postprzez Armin 1 paź 2013, o 13:03

- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
armin@cree.pl
Armin
Moderator

Postprzez Agnesa 2 paź 2013, o 20:45

Oczywiście płytę posiadam od tygodnia, ale jakoś czasu by szkrobnac nie było no. Na razie ciągle odkrywam ja na nowo wiec jeszcze wstrzymie się z relacja;) Ale na pewno umili mi czas na obcej ziemi..... dziękuję Wam za ta płytę :)
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez piotrekszczecin 4 paź 2013, o 20:20

AGNESA
DZIĘKI ZA WPIS.
PRZECZYTAŁEM TO ze ZROZUMIENIEM.Mnie tak się wydaję.
COŚ MI BRAKOWAŁO TWOICH WPISÓW ALE TO NA OBCEJ ZIEMI ZROZUMIAŁEM.
PEWNIE BĘDZIE CIĘŻKO I TĘSKNOTA ALE DECYZJĘ PODJĘŁAŚ I JEST TO TWÓJ DOBRY WYBÓR.
JEŻELI JESTEŚ TAM Z UKOCHANYM I WIERZYSZ W DOBRO, TO TRWAJ W TYM I NIE OGLĄDAJ SIĘ ZA SIEBIE.
Nie znamy się prywatnie ale szczerzę życzę PIĘKNEGO ŻYCIA.
Trzymaj się i rób swoje.
z wyrazami szacunku do Ciebie.
piotrek
piotrekszczecin

Postprzez Agnesa 5 paź 2013, o 16:32

Dziękuję Piotrek:) Jadę do DE do męża i w końcu będziemy razem. Tęsknota będzie zawsze ale priorytetem jest mąż, szczęście internet jest wszędzie wiec jakiś tam kontakt będziemy mieć;)
Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś tam, kiedyś tam.... :)

A płytę Cree na razie musiałam wyjąc na rzecz nauki języka :P
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez piotrekszczecin 5 paź 2013, o 17:08

AGNESA
WIELKA SZKODA, ŻE POLSKA POZBYWA SIĘ TAK WARTOŚCIOWYCH OSÓB.
SZCZERZE ŻYCZĘ TOBIE WSZYSTKIEGO DOBREGO I MOŻE KIEDYŚ GDZIEŚ SIĘ SPOTKAMY.
BĘDZIE TO DLA MNIE ZASZCZYT.
SĄ PEWNE WARTOŚCI W ŻYCIU, KTÓRE JAK WIDZĘ OBOJE RESPEKTUJEMY.
DLA CIEBIE MĄŻ, DLA MNIE MOJA UKOCHANA.
TRZYMAJ SIĘ I WIEDZ, ŻE WSPIERAM CIEBIE DUCHOWO, JEŻELI TO COŚ DLA CIEBIE ZNACZY.
piotrek
piotrekszczecin

Postprzez Gosiaczek 7 paź 2013, o 02:37

dzięki za info :)
Gosiaczek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza muzyka...