Nowa płyta-premiera 24.09.13!

...Wasze opinie

Nowa płyta-premiera 24.09.13!

Postprzez Armin 7 sie 2013, o 15:53

No i stało się.. odliczamy do 24.09 ! :)
- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
--------------------------------
armin@cree.pl
--------------------------------
Armin
Moderator

Re: Nowa płyta-premiera 24.09.13!

Postprzez Mateusz 7 sie 2013, o 16:38

tak jest !! :)
Mateusz

Postprzez Pordiss 7 sie 2013, o 17:43

yeah Genialnie ! ;D
Pordiss

Postprzez piotrekszczecin 10 sie 2013, o 17:52

Też czekam i liczę na dobry poziom muzyczny ponieważ to CREE a nie coś innego.
piotrekszczecin

Postprzez Agnesa 13 sie 2013, o 22:06

Jeszcze trochę i będzie :)
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez jacektoskani 14 sie 2013, o 08:51

Nie mogę się doczekać ;)
jacektoskani

Postprzez ola62 14 sie 2013, o 10:13

Ja też zacieram ręce :D Myślę o muzyce ale nurtuje mnie wygląd okładki, no ciekawe :D
ola62

Postprzez RUMAK 14 sie 2013, o 22:44

Będzie czad !!!!
RUMAK

Postprzez Nowak 16 sie 2013, o 11:02

No nareszcie ! \m/

Postprzez kaczka6661 23 sie 2013, o 13:26

"Wyjdź...":

1. "Ja wiem i ty to wiesz"
2. "Jestem tu dla ciebie"
3. "Wierzyć chcę w marzenia"
4. "Biuro ludzi znalezionych"
5. "Być nie mogę"
6. "Wieczne pytania"
7. "Czego chcesz ode mnie"
8. "Ciemności blask"
9. "Wyjdź"
10. "Moja halucynacja"
11. "Szaman".

nad brzmieniem czuwał sam Andrew Jackson, znany z masteringu płyt m.in. The Wall, Division Bell Pink Floydow
Jest takie prawo i ja je znam,
życie trwa tyle, ile siebie innym dasz.

http://dzemik.dbv.pl/
kaczka6661

Postprzez ola62 23 sie 2013, o 16:05

Tytuł niezły "Wylyź " haha :P
A tak poważnie, to doczekać się nie mogę :D !
ola62

Postprzez Ekhm 24 sie 2013, o 17:57

Witam wszystkim (to mój pierwszy post na forum)

Ja już rezygnowałem w zakupu tej płyty (bo Cree zaczynało mnie nudzić) kiedy dowiedziałem się [http://muzyka.interia.pl/rock/news/sebastian-riedel-i-cree-wyjdz-nowa-plyta,1944137,46], że nowy album ma być "mocniejszy". Jeżeli nowy "krążek" będzie bardziej przebojowy i zespół zacznie bawić się stylami, a teksty będą lepsze niż na ostatniej płycie - kupię na pewno. Dobre zespoły zawsze mieszały różne style. Nie powinno porównywać się Cree do Dżemu, wiec dżemową "żonglerkę stylami" przemilczę, a za przykład podam The Doors - niby rock psychodeliczny i blues rock, ale takie Soft Parade wydali. Ta płyta może nie jest świetna, ale doceniam to, że doorsi próbowali czegoś nowego. The Rolling Stones też wyszli poza klasyczny rock i potrafili pobawić się rockiem psychodelicznym albo hard rockiem. Beatlesi też nie trzymali się jednego stylu. Z naszej polskiej sceny - Tadeusz Nalepa. Swój blues czasem troszkę ozdabiał rockiem. Niemen też wychodził poza szufladę jednego gatunku. Zresztą po co ja to piszę - wszyscy znamy tych wykonawców. Bardzo chciałbym żeby Cree wyszło poza blues rock. To może być Ich najlepsza płyta, jeśli faktycznie Cree uderza w inne style. No i oczywiście jeśli teksty będą bardzo dobre.

Pozdrawiam :)
Ekhm

Postprzez jacektoskani 25 sie 2013, o 01:43

Nie kumam :(
Może po prostu kup sobie płyty Cree i posłuchaj..........., na pewno się nie znudzisz :D
jacektoskani

Postprzez Kramek 25 sie 2013, o 16:44

To nie kupuj !!!!!!! :D
Kramek

Postprzez Ekhm 25 sie 2013, o 19:09

Och, ale Wy jesteście obrażalscy :D
Nie lubię dialogów w stylu "-Nie podoba mi się to i to - Jak ci się nie podoba to się odwal"
Zawsze chciałem widzieć w Cree kolejne ogniwo w łańcuchu najlepszych polskich zespołów, następce Nalepy, Dżemu itd. więc przyglądałem się zespołowi bacznie. Wierzyłem, że z każdą kolejną płytą będzie coraz lepiej, a tymczasem jakoś Cree przestało mnie "jarać". Teraz nagle usłyszałem o eksperymentach z mocniejszą muzyką - tak napisano w linku który wcześniej podałem - i pomyślałem sobie, że może jednak warto znów się "nawrócić" na Cree.

Proszę mnie nie traktować jak malkontenta który chce sobie poużywać na zespole! Ot, nie wszytko mi się podoba, ale obserwuje zespół i mocno mu kibicuje. W moim pierwszym poście chciałem po prostu napisać, że nowa płyta mnie zaintrygowała.

POZDRAWIAM FANÓW CREE
PS starszych płyt zespołu nie kupię, bo już je mam - jak już mówiłem, nie wszystko mi się podoba, ostatnio trochę zaczęło mnie Cree nudzić, ale wierzę w ten zespół i bacznie go obserwuje.
Ekhm

Postprzez ola62 25 sie 2013, o 20:16

Witaj Ekhm, a gdzie tam obrażalscy :D a skąd ! :D Masz swoje zdanie, które wyraziłeś w taktowny sposób :)
Wszyscy się zmieniamy, fascynujemy się różną muzyką, czasem mamy przesyt, potem wracamy do muzyki, którą kiedyś kochaliśmy itd. Tak samo jeśli chodzi o zespoły muzyczne, ich twórczość też się zmienia bo ludzie się zmieniają, otoczenie, wydarzenia i z tego czerpią tematy do swych utworów, z życia :) Cree w moim odczuciu jest zespołem, który tworzy swoją muzykę nikogo nie naśladując. To nie to samo co inspirowanie się jakąś muzyką.
A mnie się bardzo podoba to, że idą własną drogą, robią swoje. Cree to nie są żadni następcy innych zespołów ! :shock:
Mają swe specyficzne brzmienie, tylko dla nich charakterystyczne :D Mnie ta muzyka od dawna fascynuje i pozytywnie nastraja :)))))

Pozdrawiam również :))))
ola62

Postprzez jacektoskani 25 sie 2013, o 20:24

Wyraziłeś swoje preferencje ;) Ok, każdy ma inny gust. Mi osobiście przypadł kierunek w jakim podąża zespół....mocniejszy rytm. Płyta "Diabli nadali" mnie pozytywnie powaliła i widać, że zespół nie cofa się wstecz. Zapraszam na koncerty, niesamowite przeżycie i jest naprawdę czego posłuchać, a Gipsony w rękach Bastka i Kramka robią z uszami cuda ;)
Nie mogę się doczekać, będzie mobilizacja aby zdobyć na nowej płycie autografy :D
jacektoskani

Postprzez Agnesa 25 sie 2013, o 21:04

No w końcu jakaś dyskusja i ożywienie :twisted: :D

Jak to Ola napisała
A mnie się bardzo podoba to, że idą własną drogą, robią swoje
.

Hmmm jakiś czas temu była ostra dyskusja - przemilczmy :P Dobrze ze wyrażamy swoje zdania ale zarazem szanujmy się nawzajem. Przy okazji witam Cie Ekhm skoro to Twój pierwszy odzew tutaj ;)
Mam nadzieje ze nie uderzy w inne style typu techno, hip hop... :lol:
Często tak mam ze przez jakiś czas "maltretuje" jeden zespól, potem kolejny itd., a czasem robię sobie sałatkę wybuchowa - to zależy od nastroju. Ale żeby nudzić się klimatami które uwielbiam? Jeśli można porównać poprzeczki jakie stawiamy i pokładane nadzieje w naszych muzykach to tylko do jednego. Kochający rodzic to ten który wymaga! I myślę ze to samo dzieje się z nami i artystami. Zawsze chcemy więcej i więcej, by byli lepsi, najlepsi :) tak to już jest i przy tym nieodzowna krytyka, byle tylko konstruktywna :D

P.S. "Idź własną drogą bo w tym cały sens istnienia" ;)

Nota bene... wydaje mi się ze szanujący się zespól, muzyk sluchajac również, prócz własnego serca, tego co mówią ich fani gdzieś tam wdrążają to w realia w granicach rozumu ;) ale tez nikt nikogo nie zmusza do tego żeby kogoś lubić, słuchać, kupować płyty, jeździć na koncerty.... Ja "kupiłam" Cree takimi jakimi nam siebie dali i myślę ze chłopaki nie szukają sztucznego poklasku.
W klubach tak brzydko się mówi "jak się nie podoba to w...." to tak na rozluźnienie atmosfery :mrgreen:

Obrazek
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez Ekhm 25 sie 2013, o 21:48

Hmm
Ja nie jestem na tym forum, żeby wam dowalać i obrażać zespół! Mam nadzieję, że to oczywiste...

Cree nikogo nie naśladuje, ma własną drogę - to oczywiste. Ja gdy pisałem o tym, że chcę "widzieć w Cree kolejne ogniwo w łańcuchu najlepszych polskich zespołów" miałem na myśli to, że szukam swojego kolejnego ulubionego zespołu. Szukam, szukam, patrzę a tu "Sebastian Riedel & Cree". Najpierw miałem okres fascynacji ta grupą, ale potem jakoś odszedłem trochę od Cree. Od NAJLEPSZYCH oczekuje się więcej niż od innych, a po ostatniej płycie miałem mieszane uczucia. Nie mówię, że była zła!!! Po prostu... czegoś mi zabrakło w niektórych utworach. Teraz nowy album mnie "nakręcił" i czekam niecierpliwie na 24.09.
Cree grające Disco-polo albo hip-hop to by była rzecz okropna, ale dlaczego nie mogli by zagrać czegoś w hard rocku, albo rocku psychodelicznym? Bo reggae to raczej nie, bo zaczęło by się durne gadanie, że kopiują Dżem.
Ekhm

Postprzez jacektoskani 25 sie 2013, o 23:52

Pewnie mogli by i zagrać nawet mongolską muzykę :lol: Ale grają swoje w swoim stylu to co podoba się fanom Cree. Nie trzeba nic zmieniać tylko dodawać ;)
jacektoskani

Następna strona

Powrót do Nasza muzyka...