Nowa płyta "Diabli nadali" (premiera 29.05.12)

...Wasze opinie

Re: Premiera płyty! 29.05.12

Postprzez ola62 28 maja 2012, o 18:10

No ja nie mogę już dziś można było dostać ? Ale ze mnie gapa :( !
Tak, a jutro już dla mnie nie starczy ! ;) , :P
ola62

Postprzez Agnesa 28 maja 2012, o 20:13

A ja szybciej nie zakupie jak po 31 grrrr głupia mamona ;(
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez thewesoly79 28 maja 2012, o 21:51

5 raz z kolei leci w moim odtwarzaczu :)
thewesoly79

Postprzez Agnesa 28 maja 2012, o 22:22

thewesoly79 napisał(a):5 raz z kolei leci w moim odtwarzaczu :)

Żeby tylko sie nie zaciął :twisted:
"Kiedy ostatnie drzewo zostanie ścięte, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta, kiedy ostatnia ryba zostanie złapana, to wtedy stwierdzicie, że pieniędzy nie można jeść!"
przepowiednia Cree
Agnesa

Re: Nowa płyta "Diabli nadali"

Postprzez Agnesa 29 maja 2012, o 07:05

No to piszcie Ci którzy juz plyte macie:P uchylcie rąbka tajemnicy z Waszych doznań ;)
przepowiednia Cree
Agnesa

Re: Nowa płyta "Diabli nadali"

Postprzez thewesoly79 29 maja 2012, o 12:41

Agnesa napisał(a):No to piszcie Ci którzy juz plyte macie:P uchylcie rąbka tajemnicy z Waszych doznań ;)

Płyta jest świetna pod każdym względem. Zaczynając od utworów, po jakość dźwięku. Od pierwszych dźwięków "Diabła w butelce" można przewidzieć jakie będą kolejne utwory, po prostu klasa. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Warto było czekać na ten krążek. Polecam ww Diabła w butelce, Texas blues (fantastyczne dźwięki harmonijki przeplatane sekcją gitarową) i pełną wersją Wszystkich win.
thewesoly79

Postprzez halinka 29 maja 2012, o 15:38

Mam,mam,mam!!!Od 13.43 jest w moich uszach!!!
halinka

Re: Nowa płyta "Diabli nadali" (premiera 29.05.12)

Postprzez ola62 29 maja 2012, o 16:41

Mam płytę ! :D Wczoraj już mieli się okazuje :P Teraz muszę czas znaleźć, żeby ją spokojnie sobie przesłuchać :)
Posłuchałam raz, super, świetna płyta i bardzo się cieszę, że ją mam :D
ola62

Postprzez Mateusz 29 maja 2012, o 17:38

jeszcze o 12 godz była cała pułka płyt Cree a teraz kumpel mi pisze nieświadom ze juz ją mam :twisted: zebym sie spieszył bo zostały dwie :) tez przesłuchałem raz narazie wiec nie bede dokladnie komentował ale jest tak jak myslalem ,pieknie!:)
Mateusz

Postprzez thewesoly79 29 maja 2012, o 20:38

thewesoly79

Postprzez halinka 29 maja 2012, o 21:21

Powiem Wam, że nie wiem sama co napisać bo płyta (i tu cytuję Lucjana) pasuje mi pod każdym względem.Muzycznie świetna!Słychać (szczególnie we Wszystkie Winy na końcu) wpływ Pink Floyd na twórczość, generalnie kawałki super.Nie mogłam się doczekać odbierając ją z empiku w tekturowym pudełku aż ją otworzę.Zaraz usiadłam na ławce i zabrałam się do dzieła. Okładka- wiadomo,wszystkim nam już znana, ale środek wyśmienity. Myślę, że pierwszy raz płyta Cree została tak dopracowana od strony wizualnej, super okładka i książeczka ze zdjęciami i tekstami piosenek. No a potem szybko do auta żeby odpalić krążek, no i pierwszy utwór wcisnął mnie w fotel. Pełnią mojego szczęścia będą autografy na tym dziele! które mam nadzieję zdobyć 24.06 w Tychach przy okazji naszego spotkania i koncertu.
halinka

Postprzez skies 30 maja 2012, o 06:31

Wszak dostałem wczoraj e-mail'owe potwierdzenie z Empiku o możliwości odbioru płytki jednak nie zdążyłem bo ogrom pracy mnie przywalił :-)
Dzisiaj musi już być moja :-)
skies

Postprzez kaczka6661 30 maja 2012, o 11:28

czy dobrze slysze czy w np Po spowiedzi jest inna solowka i te chorki zmienione niz w wersji demo (znanej nam z ytb) i w Usmiech losu nie ma tej zagrywki akustycznej w 2 zwrotce (ktorej szkoda bo byla super), i gra ta zagrywke Kramek? nie wsluchiwalem sie dokladnie czy w Caly nasz swiat i Diabli nadali cos jest zmienione ale chyba w tym pierwszym solowka tez sie rozni, nie myli mnie sluch? Arminie?
Jest takie prawo i ja je znam,
życie trwa tyle, ile siebie innym dasz.

http://dzemik.dbv.pl/
kaczka6661

Postprzez Mateusz 30 maja 2012, o 20:08

no ciezko komentować tą płyte bo ją trzeba poprostu słuchać, dla mnie nie ma na niej zadnego utworu który pójdzie w zapomnienie , a taki utwór jak 'wszystkie winy' mysle ze bedzie takim znakiem rozpoznawalnym Cree w dalekiej przyszłosci , jesli chodzi o piosenki które slyszalem po raz 1 to na pewno Południe i ty ze względu na tekst , ale juz w Katowicach wiedziałem ze to bedzie jeden z moich ulubionych :) highway to wiadomo ,inspiracje motocyklowe Bastka:) super druga faza utworu lekko psychodeliczna :twisted: Diabeł w butelce , tylko czekać zeby uslyszec na żywo , fajny pałer :) księzyć ja i ty - musze poczekać az mnie weżmie na takie nastroje, dobrze ze taka ballada tez zzlazła się na tej mocno rockowej płycie, no i jeszcze chciałem napisac o rock'nroll to jest to... znany dobrze z koncertów ale na płycie podoba mi sie jeszcze bardziej , Bastek spiewa tak na hmm na luzie , podobają mi sie te wszystkie ozdobniki wokalne które wstawia w róznych momentach , do tego harmonijka , klawisze . to jest to!! jedynie brakuje mi tego motywu na akustyku w usmiech losu ,ale to nic, zawsze sobie moge właczyc :) teraz tylko czekać na koncerty ;)
Mateusz

Postprzez Armin 30 maja 2012, o 20:29

kaczka6661 napisał(a):czy dobrze slysze czy w np Po spowiedzi jest inna solowka i te chorki zmienione niz w wersji demo (znanej nam z ytb) i w Usmiech losu nie ma tej zagrywki akustycznej w 2 zwrotce (ktorej szkoda bo byla super), i gra ta zagrywke Kramek? nie wsluchiwalem sie dokladnie czy w Caly nasz swiat i Diabli nadali cos jest zmienione ale chyba w tym pierwszym solowka tez sie rozni, nie myli mnie sluch? Arminie?

Jesli chodzi o Caly nasz swiat, to na cree.pl w "pleyerze" jest od poczatku wersja z chorkami (Alina ;) ) na YT faktycznie wersja bez. dobrze slyszysz tu i owdzie ;)
- - - - -
Filmiki :
http://www.youtube.com/armin1986koncerty
http://www.youtube.com/armin86tvripy
Zdjęcia z koncertów: http://www.picasaweb.google.pl/Armin1986
--------------------------------
armin@cree.pl
--------------------------------
Armin
Moderator

Postprzez skies 31 maja 2012, o 07:12

Płytka odebrana wczoraj i już od razu przesłuchana w samochodzie w drodze powrotnej z pracy :-)
PANOWIE SZACUN!!!!! Zarówno energiczne jak i nastrojowe kawałki - dla każdego coś miłego :-)
Widzę, że nowa pasja Bastka - tzn. 2 kółka, znalazła swoje akcenty w nowych utworkach. Czy początek pierwszego utworu to odgłos wydechów VTX'a od Bastka? Ktoś się może orientuje??
Kolejny dla mnie bardzo "motocyklowy" to Highway 66:-) Chyba będę musiał zainwestować w zestaw audio do kasku i podróżować na 2oo z muzą z nowej płyty :-)
skies

Postprzez Agnesa 31 maja 2012, o 19:18

W końcu ją mam :D ......
......... coś czuje ze szybko się z nią nie rozstanę, szkoda tylko ze w RAMie mam zepsuty odtwarzacz płyt - posłuchałabym jej w drodze do pracy i z powrotem...

Obrazek
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez ola62 31 maja 2012, o 21:15

No teraz to puzzle pójdą w kąt ! :P Są inne priorytety :lol:
ola62

Postprzez Agnesa 1 cze 2012, o 06:51

ola62 napisał(a):No teraz to puzzle pójdą w kąt ! :P Są inne priorytety :lol:

Nieee... ;) teraz to w końcu je skończę mając odpowiedni nastrój :D
przepowiednia Cree
Agnesa

Postprzez halinka 1 cze 2012, o 09:18

Ja też usłyszałam kilka różnic między demo a płytą.W 'Cały nasz świat" nie ma chórków refrenie,Bastek śpiewa sam,w "PO spowiedzi" też jest zmiana solówki no i w "Uśmiech losu" nie ma wejścia klawiszy Adama, a fajne w sumie było.No a w "Diabeł w butelce" faktycznie na początku słychać wydechy (ciekawe czy Bastkowe?zapytam przy najbliższej okazji:-)) No i wdarło się kilka angielskich słówek :hey you,baby,highway.....
halinka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza muzyka...